Przychodzi z biegiem życia taka chwila, gdy zaczyna doskwierać brak funduszy. Wtedy trzeba zastanowić się,jakie są możliwości, aby je zdobyć.Istnieje parę sposobów do wyboru. Po pierwsze zaciągnięcie kredytu w banku. Jednak, w sytuacji gdy przeszłość zarejestrowana w BIK nie jest zbyt optymistyczna, instytucja może nie nie przychylić się możliwości udzielenia kredytu. Wtedy najlepiej zdecydować się na chwilówkę w firmie prywatnej. Przekonajmy się, jakie istnieją wady i zalety takiej decyzji.

Rozpocznijmy od mniej przyjaznych stron. Podstawową wadą pożyczki pozabankowej okazuje się jej bardzo wysokie oprocentowanie. Samodzielne przedsiębiorstwa chcą bardzo często zarobić niemało pieniędzy na zainteresowanym. Często bywa tak, że roczna stopa oprocentowania osiąga próg nawet kilkudziesięciu procent. Poza tym, wielokrotnie należy również ponieść różne ukryte opłaty, których w pierwszym momencie umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak kluczowe jest dokładne zapoznanie się z podpisywanymi dokumentami.

Przejdźmy jednak do zalet, których także można kilka wymienić. Po pierwsze nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o pozytywnej historii w BIK. Samodzielne firmy świadczą pożyczki nawet osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Co więcej, bardzo szybko można uzyskać potrzebne pieniądze. Wystarczy użyć odpowiedniej platformy internetowej, a czasem tylko przesłać sms.

Fundusze kilka chwil później pojawiają się już na koncie.

Decyzja, czy warto zaciągać pożyczki pozabankowe, zależy od danej jednostki. Każdy z nas znajduje się w różnej sytuacji życiowej i ma inne wymagania. Rozważany kredyt powinno się dostosować do swoich.

Zobacz więcej: Szybka pożyczka online